Vabaduse pst. 121a elamu

Asukoht: Vabaduse pst. 121a, Nõmme LO, Tallinn, Harjumaa

Projekt: 2020

Kasulik pind: 3282

Kinnistu suurus: 1150

Autorid: Raivo Tabri ja Immaanuel Buš

Käesoleva üksikelamu arhitektuurne lahendus arvestab Nõmme aedlinnas suuresti väljakujunenud 30-date aastate funktsionalistliku stiiliga. Seda on muudetud kaasaegsemaks nii funktsionaalsemate ruumiplaanide kaudu kui ka fassaadis kasutatavate väärikate viimistlusmaterjalidega. Näiteks termotöödeldud voodrilaud. Fassaadis kasutatavad keraamilised plaadid ning akende jaotuste ja kujude poolt loodud klaaspindade näol.

Tellija ettekujutus oma uuest kodust kujunes lähtuvalt käsitleva kinnistu piiridest ja naaberhoonestusest. Loodud hoone andis võimaluse olemasolevasse elamukvartalisse luua struktuurselt heal tasemel keskkonda sobituva üksikelamu.

Kinnistu on piisavalt suur, kuid tihedalt haljastatud. Samas olemasolevat olukorda arvestades on uue elamu asukohaks valitud varasem, ajalooline elamuga hoonestatud asukoht kinnistu loode nurgas. Edela- ja loodepoolse kinnistu piirist vastavalt 5,0m ja 4,6m kaugusele. Sinna sai loodud uue elamu „piklik ristkülikukujuline maht“. Kinnistu maapind on suhteliselt tasane, aga elamu korruselisuse ja fassaadide liigendustega on loodud terviklikult uus ja põnev elukeskkond, kuhu on kaasatud samuti lõunapoolne õeala koos avarate terrassidega.
Samuti on projekteerimisel arvestatud omanike soovidega, et elamu korruseid peab hakkama ühendama ühine ja avatud trepilüüs. Selle kaudu tagatakse ligipääs kõikidele korrustele ja sellest tulenevat on projekteeritud sissepääs just maapinna tasndile, et oleks lihtne pääs keldrist õue ja samuti õuest poole korrusetasadi kaudu esimesele korrusele. Siis juba esimese korruse tasandilt pääseb trepilüüsi kaudu teisele korrusele. Peale seda, kui projekteeritud trepilüüs tagas liikumise kõikidele korrustele, alles siis avanes võimalus projekteerida funktsionaalselt õigeid plaanilahendusi koos heal tasemel fassaadidega.

 

Vabaduse pst. 121a elamu

Vabaduse pst. 121a elamu

Tere-tere!

Tere-tere!

Avaleht

Avaleht

Avaleht

Avaleht

Meist

Meist

Meist

Meist