Heina tee 25 Üksikelamu

Asukoht: Heina tee 25, Aila küla, Saue vald, Harjumaa

DP on kehtestatud: 2019

Projekt: 2022

Kasulik pind: 170,42

Kinnistu suurus: 1841

Autorid: Raivo Tabri ja Siim Sepp

Arhitektuur

Arhitektuurne lahendus ja välisviimistlus

Hoone vormi kujundamiseks on inspiratsiooni võetud klassikalisest taluõuearhitektuurist, kus hoovil paiknevad erinevate mahtude, orientatsioonide ja suurustega viilkatustega hooned. Johtuvalt on elamu moodustatud kahest 6,9 ja 6,3 m kõrgusest viilkatusega mahust, mis on omavahel ühendatud madala lamekatuselise lüüsiga. 25 kraadist viilkatuste mahtu on täiendavalt rõhutatud tugevalt väljajoonistunud räästastega ning eenduvate viiluotstega, mis moodustuvad varikatusteks. Tänavaga risti olev ühekorruseline hoone põhimaht on kavandatud kõrgem ja avaram ning tagasiastuv maht tagasihoidlikum ja madalama katusega.

Välisviimistluses on kasutatud pikaajalisi ja esteetilisi materjale. Katusekattena on kasutatud end ajas tõestanud naturaalset eelpatineeritud täistsinkplekki, mis valtsitakse katuse-, räästa- ja fassaadidetailidena üheks kujunduselemendiks. Fassaadimaterjalidena on  kombineeritud must savitellis, puitvooder ja klaas, kus savitellis paikneb ilmastikukäes olevatel seintel ning puitvoodriga vormistatakse pinnad, mis on vihma ja tugeva päikese eest rohkem kaitstud.

Ruumiprogramm

Hoone mahtude jagunemine on tingitud eelkõige funktsionaalsest aspektist, kus eluruumid nagu elutuba, köök ja sissepääsukoridor on paigutatud hoone põhimahtu. See on avaram ja välisruumile avatum maht, ning privaatsemad ja abistavad ruumid nagu magamistoad, pesuruumid, panipaigad ja tehnoruum on paigutatud madalamasse ja privaatsemasse hoonemahtu.

Sissepääs elamusse on põhimahu põhjaküljel asuva viilualuse varju kaudu, kust sisenedes avaneb vaade avarale elutuba-köögile. Avaral eluruumil on suured aknad nii lõunasse, kui põhjapoole. Ruumi lõunaküljest avaneb omakorda terrass koos varjualusega.

Eluruumist garderoobikapiga eraldatud lüüs viib edasi hoone privaatsemasse tsooni, kus paikneb avar saunakompleks koos tualeti, leiliruumi ja puhkeruumiga. Sauna eesruumist on ka väljapääs hoone lõunaterrassile ühendades sedasi sauna elutoaga. Madalamas hoonemahus asuvad veel suur magamistuba koos garderoobiga, väike magamistuba, kabinet, tualett, majapidamisruum ja tehnoruum-panipaik. Panipaigast on tagatud väljapääs lääneküljel asuvale varjualusele, et seda ruumi oleks hõlbus kasutada vabaajaveetmise inventari hoiustamiseks

Üksikelamu siseviimistlus

Projektis antud üldised siseviimistluspõhimõtted. Täpsed siseviimistlus-lahendused antakse sisearhitekti poolt põhiprojekti (PP).

Eluruumides kaetakse põrandad kas parketi või vaipkattega; köögis, sissekäigus, pesuruumides ning tehnoruumis kaetakse põrandad keraamilise plaadiga.

Kõikide ruumide seinad (v.a. pesuruumid) on ette nähtud värvitavatena, mida on võimalik ilmestamiseks ka tapeediga katta. Niiskete ruumide seinad kaetakse keraamiliste plaatidega. Leiliruumi seinad kaetakse haavapuust sisevoodrilauaga.

Laed (v.a. leiliruumis) värvitakse valgeks, leiliruumis laetakse lagi puitvoodriga.

Heina tee 25 Üksikelamu

Heina tee 25 Üksikelamu

Tere-tere!

Tere-tere!

Avaleht

Avaleht

Avaleht

Avaleht

Meist

Meist