Jõekalda tn. 9 elamu

Asukoht: Jõekalda 9, Pirita LO, Tallinn, Harjumaa

Projekt: 2021

Kasulik pind: 3842

Kinnistu suurus: 1276

Autorid: Raivo Tabri, Immaanuel Buš, Siim Sepp

Hoone algab põhja poolt madalama abihoone mahuga, järgneb korruseid ühendava siseruumi mahuga, milles on kõiki korruseid läbiv lift. Edasi on elamu peamine maht, mis on kõrgeim aste rütmilises liikumises. On ka kahte erinevat tüüpi katust. Abihoone ning seda elamuga ühendaval lüüsil on pultkatus(2 kraadi) ja kõrgema tarindilt hoone keskelt lõuna ääreni on kelpkatus 10 kraadise kaldega. Kogu see hoonemahtude liikumine ja liigendumine loob kogu elamule kauni ja ilmeka karakteri.

Elamu iseloomulikumad fassaadi joonteks on sokli ja maja suurema/ülemise kahe korruse osa värvitoonide erinevus ning akende kujundusdetailid. Samuti akende astmeline rütm, kus astmelises süsteemi esimesel või teisel korrusel asuvad akende vahelisi pindasid siduvate pindadega (tumehalli värvi). Fassaade ilmestavad veel akende kooslus, kus akende ribad alustavad põhjapoolt väiksemate akendega lõuna poole suurenedes, kus akna ketid kujunevad põrandast ruumi 2.40 kõrgusele. Aknad on võrdlemisi kõrged, mis lubavad eluruumidesse võimalikult palju valgust sisse paista.

Lähenedes elamule põhja poolt on näha otse ees peasissepääsu treppi koos välisuksega, mis jääb õueala tasandist 1,0m kõrgusele. Paremale jääb abihoone, millesse saab läbi tõstust, sealt omakorda läbi klaasust varikatuse alt õue (elamu mõlemale ida ja lääne poolele) või liftilüüsi ruumi, kust saab trepi kaudu keldrisse ning liftiga kõikidele korrustele.

Üksikelamu on projekteeritud avatud ruumide printsiibil, kus elutuba, köök, söögitoa osa koos läbi klaasseina avaneva rõduga moodustavad ühe funktsionaalse terviku. Esimesele korrusele on veel projekteeritud esik-trepihall, wc-dušširuum ja leil eesruumiga, II korrusele jäävad kaks lastetuba, vannituba ja üks avar perevanemate magamistuba garderoobi ja pesemisruumiga. Keldrikorrusel on töötuba, tehnoruum, wc/pesemisruum, sporditarvete ja majapidamisruum.

Jõekalda tn. 9 elamu

Jõekalda tn. 9 elamu

Tere-tere!

Tere-tere!

Avaleht

Avaleht

Avaleht

Avaleht

Meist

Meist

Meist

Meist